Aktualności
EKO EXPORT S.A. Mistrzem GPW 2011
04.01.2012

Co zdecydowało, że to właśnie spółka kierowana przez Jacka Dziedzica, w oczach internautów zasłużyła na tytuł Mistrza GPW 2011? Bez wątpienia atutem EKO-EXPORT okazał się nowatorski i unikalny w skali Europy biznes: produkcja ziarna mikrosfery z pyłu pozostałego po spalaniu koksu. Na pewno pomogła mu też niezwykle udana końcówka roku na GPW. Po załamaniu kursu akcji we wrześniu ub.r., w trzy miesiące walory spółki z Bielska poszybowały z poziomu 4,46 zł do 8,18 zł na koniec grudnia.

W efekcie przez kolejne rundy naszej gry EKO-EXPORT przeszedł jak burza. W I rundzie znokautował KGHM (74:26), w ćwierćfinale nie dał szans Polimeksowi (63:37), a w półfinale wydarł zwycięstwo innej sensacji - Mieszku (59:41). W ścisłym finale EKO-EXPORT okazał się lepszy od Midasa (...).

Zwycięstwo w konkursie przyjmujemy bez zaskoczenia, ale ze sporą satysfakcją. Za uzyskane poparcie pragniemy serdecznie podziękować.

EKO-EXPORT na tle rynku wyróżnia się nie tylko innowacyjnością biznesu, odpornością na turbulencje gospodarcze, przewidywalnością i skalowalnością osiąganych wyników, które przekładają się na dużą dynamikę rozwoju, lecz także wiodącą pozycję w skali światowej.

Jesteśmy czołowym producentem mikrosfery w Europie - według naszej wiedzy, żaden europejski producent nie dorównuje nam pod względem posiadanych mocy wytwórczych i magazynowych mikrosfery, od których uzależnione są dopuszczalne ilości surowca mogące być importowane na obszar UE przez dane przedsiębiorstwo. Dywersyfikacja odbiorców i obecny portfel zakontraktowanych zamówień zapewniają bezpieczeństwo i stabilność naszego biznesu.

Podjęte przez nas działania zmierzają do umocnienia naszej pozycji (poprzez długoterminowe zagwarantowanie dostępu do surowca po stałych cenach) i zdominowanie światowego rynku mikrosfery. Obraliśmy w tym celu drogę inwestycji i stopniowego przejmowania dużych podmiotów stanowiących część naszego łańcucha dostaw na rynkach wschodnich.


Sytuację naszej spółki potwierdzają wysokie notowania akcji 
- komentuje Prezes Zarządu, Jacek Dziedzic.

http://pulsinwestora.pb.pl/2538859,41613,wybraliscie-mistrza-gpw-2011

 
Źródło: Puls Biznesu 


powrót wszystkie aktualności