Aktualności
IQ Partners planuje ok. 10 nowych inwestycji w 201
17.01.2012

16.01. Warszawa (PAP) - IQ Partners, fundusz typu venture capital, planuje ok. 10 nowych inwestycji w 2012 roku, na które zamierza przeznaczyć 8-9 mln zł. Przygotowuje się także do wprowadzenia na NewConnect 4 spółek ze swojego portfela - poinformował w rozmowie z PAP prezes funduszu, Maciej Hazubski.
 

"Ten rok zapowiada się bardzo intensywnie. Nowe inwestycje pojawią się już w I kwartale. Będą to spółki z obszaru nowych technologii, a właściwie Internetu, spółki, które przekonały nas co do profilu inwestycyjnego" - powiedział PAP Maciej Hazubski.

"Mamy zamiar wydać na ten cel kwotę 8-9 mln zł" - dodał.
 

W 2011 roku spółka przeznaczyła na inwestycje około 8 mln zł.
 

IQ Partners planuje również kilka wyjść z inwestycji. Część z nich odbędzie się poprzez rynek NewConnect. Obecnie do debiutów przygotowywane są 4 spółki.
 

"Szykujemy szereg wyjść z inwestycji, także poprzez debiuty na NewConnect" - powiedział prezes.
 

"Debiutów będzie z pewnością więcej niż 4. Jesteśmy w procesie finalizacji upublicznienia trzech spółek: Concerto, Proper Group oraz M10. Ich debiuty planowaliśmy w poprzednim roku, niestety procedury natury formalnej przesunęły nam te plany na rok bieżący. Przygotowujemy też spółkę Czerwony Widelec. Są też w naszym portfelu inwestycje na tyle dojrzałe, że będziemy chcieli pozyskać dla nich inwestorów finansowych lub branżowych albo wręcz sprzedać je" - dodał.(PAP)

powrót wszystkie aktualności