Aktualności
IQ Partners - 2,7 mln zł na 4 nowe projekty
29.12.2011

IQ Partners, spółka o charakterze funduszu venture capital, zrealizowała zapowiedzi i jeszcze przed końcem 2011 roku zainwestowała w kolejne cztery projekty z obszaru nowych technologii (e-commerce, IT, internet). Łączna kwota inwestycji sięga prawie 3 mln zł. 


IQ Partners współfinansować będzie powstanie i rozwój specjalistycznego systemu informatycznego dla sektora bankowego (BSS Sp. z o.o.), serwisu do generowania raportów gospodarczych (GETINFO S.A.), platformy do nauki języka chińskiego (Chinese2know.com Sp. z o.o.) oraz programów lojalnościowych dla środowiska medycznego (VIPMedica S.A.). 

Inwestycja dokonana została poprzez należący do IQ Partners wehikuł inwestycyjny Ventures Hub Sp. z o.o. Finansowanie czterech nowych projektów odbywa się w ramach unijnego Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka – Działanie 3.1, z którego dwa wehikuły IQ Partners (Ventures Hub i InQbe) otrzymały łączne środki w wysokości ponad 40 mln zł. Docelowo, w portfelu każdego z inkubatorów ma znaleźć się ok. 50 projektów, a na nowe inwestycje przeznaczą one jeszcze w 2012 roku 7 mln zł oraz w 2013 roku 6,26 mln zł.

Starannie realizujemy wszystkie nasze plany związane z nowymi inwestycjami. W 2012 roku, oprócz kolejnych tur dofinansowania przez inkubatory, nie wykluczamy bezpośrednich inwestycji ze środków własnych, króre również składają się na nasz portfel inwestycyjny - podsumowuje Maciej Hazubski, Prezes Zarządu IQ Partners.

IQ Partners S.A. jest wiodącą polską spółką o charakterze funduszu venture capital specjalizującą się w inwestycjach w przedsięwzięcia we wczesnej fazie rozwoju (seed, start-up). Internet, mobile, e-commerce oraz IT to obszary, w ramach których spółka stale poszukuje nowych inwestycji. Do tej pory IQ Partners zrealizował ponad 50 projektów inwestycyjnych oraz przeprowadził częściowe transakcje wyjścia z sześciu inwestycji. IQ Partners posiada 100% udziałów w trzech wehikułach inwestycyjnych: Ventures Hub Sp. z o.o., InQbe Sp. z o.o oraz IQ Venture Capital s.a.r.l. z siedzibą w Luksemburgu.
powrót wszystkie aktualności