Aktualności
Jojo Mobile Polska
18.12.2011
Należąca do portfela inwestycyjnego IQ Partners spółka Jojo Mobile Polska jako pierwsza w kraju poszerza swoją ofertę o projektowanie i implementację interfejsów Metro UI dedykowanych platformie Windows Phone 7. Nowa usługa związana jest z dynamicznym rozwojem unikalnych w polskiej skali kompetencji spółki z zakresu rozwiązań na mobilne platformy Windows.

 

Jojo Mobile Polska tworzy aplikacje i gry mobilne na smartfony. Spółka istnieje od roku i jako pierwsza w Polsce, wraz z pojawieniem się na światowych rynkach systemu Windows Phone 7, zaoferowała rozwiązania oparte o tę platformę. Dziś Jojo Mobile jest liderem rynku aplikacji na WP7 w Polsce i stale zwiększa swoją obecność na globalnych rynkach, szczególnie w Stanach Zjednoczonych, Australii oraz Azji.

 

Spółka tworzy zarówno aplikacje B2B, jak i produkty skierowane bezpośrednio do konsumenta końcowego. W tym drugim obszarze zagospodarowała sobie segment produktów dla dzieci. Gry Jojo Mobile Polska zajmują czołowe pozycje w amerykańskich rankingach popularności, a aplikacje biją rekordy pobrań na Windows Phone Marketplace. Firma otrzymała również wiele wyróżnień i rekomendacji od większości dostępnych marketów.*

 

Poszerzenie oferty Jojo Mobile o projektowanie i implementację interfejsów Metro UI na Windows Phone 7 jest konsekwencją rozwoju spółki oraz postępującej specjalizacji w rozwiązaniach opartych o tę platformę. Zaoferowanie klientom usług z tego obszaru ma tym większe znaczenie, że interfejs Metro będzie podstawowym interfejsem systemu Windows 8, którego premiera nastąpi w 2012 roku.

 

Jojo Mobile Polska należy do portfela czołowej polskiej spółki inwestycyjnej IQ Partners, która poprzez swój inkubator technologiczny Ventures Hub zdecydowała się zainwestować w projekt w listopadzie 2010 roku. IQ Partners S.A. posiada 49,94% udziałów w spółce Jojo Mobile Polska Sp. z o.o.

 

* Aplikacja Painting 4 Fun otrzymała status New and Noteworthy oraz zdobyła nominację Staff Favourites w Singapurze i Korei. Twitter Hunter, Fish&Tricks czy Coloring Book to gry, które znajdują się w pierwszej dziesiątce Windows Phone Marketplace. Stworzona przez spółkę aplikacja Decibel Meter przekroczyła 60 000 pobrań, multimedialny kurs angielsko-chiński NIHAO został wielokrotnie wyróżniony w kategorii „Top Overall”, a intuicyjny interfejs dla Polskiego Radia do dziś zbiera pochlebne komentarze użytkowników.

 

Informacje dodatkowe:

http://www.jojomobile.pl
http://metrointerface.eu


powrót wszystkie aktualności