Aktualności
Kolejna inwestycja IQ Partners w gastronomię
31.07.2012

Spółka iFood jest na etapie seed i zajmie się budową serwisu 
internetowego, który na podstawie kryteriów związanych z trybem życia dobierze i zaplanuje indywidualną dietę swoim użytkownikom. Następnietak przygotowaną dietę można będzie zamówić w formie gotowych posiłków lub kompletu składników do ich przygotowania.

Uruchomienie serwisu planowane jest na przełomie 2012 i 2013 roku. Plany są ambitne, bo przekroczenie progu rentowności szacowane jest już na drugie półrocze 2013 roku i w tym samym czasie spółka zadebiutować ma na rynku NewConnect.

W nowoutworzonej spółce iFood Sp. z o.o. IQ Partners, pośrednio poprzez wehikuł inwestycyjny InQbe, objął 40% udziałów.

iFood Sp. z o.o. to kolejna inwestycja IQ Partners w internetowy projekt związany z branżą gastronomiczną. Wcześniej fundusz (również za pośrednictwem InQbe Sp. z o.o.) zainwestował w spółkę Czerwony Widelec S.A., która pod adresem www.czerwonywidelec.pl prowadzi platformę internetową do indywidualnego i grupowego zamawiania posiłków. Po niedawnej fuzji dwóch spółek portfelowych (Zakupy.com S.A. oraz B2B Partner Sp. z o.o.) i przeprowadzeniu nowej inwestycji w iFood Sp. z o.o. portfel inwestycyjny funduszu liczy 56 spółek z branży internetowej, mobile, e-commerce oraz IT.

Więcej aktualności: www.iqpartners.plwww.facebook.com/iqpartnerssapowrót wszystkie aktualności