Nowości
EKO EXPORT S.A. nowym Klientem Estero
10.12.2011
Eko Export SA specjalizuje się w pozyskiwaniu i sprzedaży mikrosfery, czyli ziaren szlaki powstającej w czasie spalania pyłu węglowego w dużych paleniskach, najczęściej w elektrowniach.

Te ziarna to sferyczne cząstki krzemianowo-glinowe wypełnione dwutlenkiem węgla i azotem. Zapewniają one mikrosferze odporność na wysoką temperaturę, neutralny wpływ na środowisko, dobrą izolację termiczną i akustyczną oraz niski ciężar właściwy. Mikrosfera ma bardzo szerokie zastosowanie w wielu branżach: w przemyśle samochodowym na kompozyty, opony i formy odlewnicze, w energetyce i technice na płuczki wiertnicze, ramiona śmigieł, powłoki i kompozyty statków kosmicznych, w budownictwie na panele elewacyjne, cementy specjalne i zaprawy murarskie, w branży rekreacyjnej na łodzie, deski surfingowe i kajaki, w branży tworzyw sztucznych do wytwarzania nylonu i polietylenu oraz w branży ceramicznej przy wytwarzaniu materiałów ogniotrwałych i materiałów izolacyjnych.

Spółka importuje surowiec głównie z Rosji, Kazachstanu i Ukrainy, a po przetworzeniu w zakładzie produkcyjnym w Bielsku-Białej kieruje blisko 100% produkcji do odbiorców w Europie zachodniej. Firma wywodzi się od powstałej w 1999 roku spółki Vidimedia 2000 Sp. z o.o., która w 2003 roku wznowiła działalność pod nową nazwą Eko Export Sp. z o.o., a w 2008 roku przekształciła się w spółkę akcyjną.

powrót wszystkie nowości