Nowości
Wyniki III kwartał - ponad 500 spółek na ostatnią
15.11.2014Na koniec tygodnia przez warszawski rynek przetoczyła się kulminacyjna fala raportów za III kwartał. Inwestorzy w pośpiechu kupowali i sprzedawali akcje w zależności od jakości pokazanych wyników. StockWatch.pl wybrał dziewięć popularnych spółek, na których w piątek skupiła się uwaga rynku.

Pozytywnej reakcji na wyniki doczekał się Eurocash. Notowania blue chipa zyskały na koniec tygodnia 6,4 proc., choć spółka mimo wzrostu przychodów nie przezwyciężyła regresu zysków. Zarząd przyznał, że sytuacja na rynku dystrybucji żywności pozostaje trudna, niemniej cieszy się z sukcesu, jakim była poprawa marży handlowej. Do tego Eurocash wzmocnił cash flow operacyjny. W III kwartale tego roku przepływy z działalności operacyjnej wyniosły prawie 106 mln zł i wzrosły z 89,4 mln zł.

W piątek wzrostową formą błyszczał też Synthos. Spółka chemiczna pochwaliła się znacznie wyższym od konsensusu zyskiem netto. W III kwartale wyniósł on 122,1 mln zł wobec 79,5 mln zł oczekiwanych przez rynek.

Inwestorom do gustu przypadł też raport TelForceOne. Akcje dostawcy smartfonów MyPhone zyskały na koniec tygodnia nawet kilkanaście procent w reakcji na skokowy wzrost zysku netto w III kwartale 2014 roku. W tym okresie spółka zarobiła na czysto 2,1 mln zł wobec 0,6 mln zł rok wcześniej. Towarzyszył temu 110-proc. dynamika przychodów. Mocny skok sprzedaży wynika ze zwiększenia udziałów w ofertach krajowych i zagranicznych sieci handlowych w oparciu o podpisane wcześniej umowy oraz nawiązaniu współpracy z kolejnymi sieciami handlowymi.

Źródło: Stockwatch.pl


powrót wszystkie nowości